Top 10: Ulubione programy telewizyjne

2 comments
Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć ulubionych programów telewizyjnych!

I po raz kolejny wracam do przedstawiania Wam w Ramach Akcji „ Top 10” wg pomysłu szefowej bloga http://www.kreatywa.net kolejnego mojego rankingu. 

Chcąc wybrać kolejny ranking z tego magicznego zbioru wpadło, że warto by się zastanowić jakie programy w telewizji oglądam/oglądałem najczęściej , dlatego to dzisiejszego dnia zajmę się magiczną dziesiątką moich ulubionych programów. Ostatnimi czasy na telewizję nie lubię za dużo czasu poświęcać , ale mimo wszystko są programy dla których warto poświęcić odrobinę wolnego czasu i za moment je poznacie. Gotowi? 3…2….1

To Zaczynamy:                     
                              1. Kocham co lubię TVP2. Powiem banalnie kocham styl prowadzenia audycji programów przez Pana Wojtka Manna, dlatego kiedy dowiedziałem o tworzeniu nowego programu to od razu znalazłem miejsce w swoim kalendarzu na jego cotygodniowe oglądanie;) Autor w sposób komiczny opowiada o wszystkich co nam otacza w sposób interesujący w taki sposób, że nawet rzeczy zwyczajnie wydają się nam intrygujące jak badanie zaginięcie pradawnej Arki.                                                   2. Jeden z dziesięciu TVP2 . Rzadko oglądam teleturnieje , jednakże nigdy nie odmówię obejrzenia kolejnego odcinka „Jednego z Dziesięciu” i sprawdzenia swojej wiedzy w wielu dziedzinach. Szkoda że takiej rozrywki jest tak mało w naszej telewizji . Ten program naprawdę edukuje społeczeństwo i podczas jego oglądania nie czujemy jak się niedorozwinięci czy głupcy.
którzy bez podpowiedzi nie potrafią odpowiedzieć na zadanie pytanie.                                                  3. Miliard w rozumie TVP 1- Żałuje do dzisiaj , że nie mogę już oglądać tego bardzo dobrego teleturnieju , w którym przypadkowi ludzie nie występowali. Każdy z uczestników, musiał się wykazać wiedzą wielopoziomową oraz szybkością i zdecydowaniem w podejmowaniu decyzji aby przejść przez kolejne etapy tego teleturnieju w drodze po wygraną. Moim marzeniem było występowanie w programie , niestety kiedy chciałem się zgłosić to postanowiono wycofać program z anteny. To się nazywa mieć szczęście: D Prawda?
                                                    4. Cafe Futbol Polsat Sport- Futbol kocham od dziecka i rozmowy o nim, dlatego w moim rankingu musi się znaleźć program o tej dziedzinie sportu. A dlaczego właśnie Cafe?. Wyłączając fakt mojego uwielbiania kawy ;p , za tym programem przemawia jego Twórca a mianowicie wg mnie jeden z najlepszych komentatorów piłkarskich na rynku(do dzisiaj nie mogę się zdecydować kto lepszy Laskowski , Borek , Twarowski). Pan Mateusz stworzył od podstaw świetny produkt piłkarski , mówiący w pasją o piłce ustami ludzi, którzy się na jej znają, a nie udają że się znają. Przyjemne się słucha merytorycznych dyskusji o tym pięknym sporcie z gośćmi w studiu oraz stałymi ekspertami jak Roman Kołtoń( nikt nie wie więcej o Bundeslige i piłce niemieckiej jak on;]), Wojciech Kowalczyk ( jego cięty język nie jednemu trenerowi , piłkarzowi dał się we znaki- Franek Smuda dzięki jego krytykom niedługo wyląduje w pokoju bez klamek:D).                                                      5. Wojciech Cejrowski Boso przez świat. TVP 2. Moja wielka miłość do podróżowania musi mieć odzwierciedlenie także w programach telewizyjnych. Jest taki jeden program podczas , którego oglądania spełniam się podróżniczo – jest nim „dziecko” Pana Cejrowskiego. Ten najbardziej rozpoznawany felietonista, pisarz i podróżnik , w sposób zabawny , czasami prześmiewczy aż za bardzo pokazuje piękno każdego zakątka świata , w którym był lub zamierza się pojawić. Podczas tych programów człowiek się czuje jakbym razem z Panem Wojtkiem odwiedzał te rejony świata w których on bywał .                                                     
6. Oto Kultura Głupcze  
TVP 2- Jakbym miał jednym słowem określić siebie i swoje zainteresowania to bym się nazywał: „Kultura”, z tego właśnie powodu zawsze szukałem programu , który by dobrze opowiadał o problemach współczesnych kultury w sensie socjologicznym czy społecznym . Program Pana Kamila Dąbrowy tak właśnie robi, zaprasza on ciekawy gości i włącza ich do dyskusji o problemach bardzo ważnych, nie boi się zapraszać kontrowersyjnych ludzi często będących autorytetami w swoich dziedzinach o przeciwstawnych poglądach.


                                                      7. Rower Błażeja TVP 1- Nie mogę pozostawić bez echa programu , który w pewnym sensie mnie ukształtował w latach 90 , pod względem kulturalnym czy społecznym . Tym tworem telewizyjnym jest Rower Błażeja , został stworzony w ramach współpracy Telewizji Publicznej z Radiową Trójką i miał być programem młodzieży dla młodzieży i o młodzieży . Tam właśnie się mogliśmy dowiedzieć się o zainteresowaniach młodych ludzi , o muzyce jakiej warto posłuchać o kształtowaniu się kultury w różnych społecznościach i wielu innych interesujących rzeczach. Tworzyła go młodzi ludzie przeważnie studenci , którzy wcześniej sprawdzili się przy produkcji programu 5-10-15. Pamiętam jak zawsze po powrocie ze szkoły z miłą chęcią zasiadałem przed ekranem telewizora i z pasją oglądałem ten program i nie mogłem się doczekać jego następnej emisji.                                                         8. Podróże kulinarne Roberta Makłowicza TVP 2 – Gotowanie coraz bardziej staje się moją wielką pasją , chociaż zauważyłem , że nie koniecznie ta pasja idzie w parze z talentem – nie ma się co oszukiwać ja go nie posiadam jeśli idzie o sprawy kulinarne ;p.. Jest taki program w telewizji , który opowiada o gotowaniu z wielką pasją , determinacją i polotem i łączy podróże i gotowanie. Można się zapytać jaki to program? Chodzi oczywiście o twór Pana Makłowicza, najlepszy program jaki powstał do tej pory o tematyce kulinarnej. Autor w sposób świetny łączy dwie swoje miłości : gotowanie i podróżowanie., gdy przyrządzą jedną z potraw z danego rejonu w których się znajduje ,to opowiada nam całą historie danej potrawy i zwyczaju danego regionu skąd pochodzi dany przysmak . Z wielką przyjemnością nie raz oglądam to widowisko i czasami staram się podczas moich „zabaw kuchennych” przeżywać swoją zabawną działalność jak pan Makłowicz, z jaki skutkiem to już temat na inną rozmowę:D…


                                                  9. Szansa na sukces TVP 2- Zawsze żałuje dobrych programów , które po wielu latach emisji zostały zdjęte z anteny . Niestety tak było w przypadku jednego z najlepszych dzieł Pani Skrętkowskiej a mianowicie „Szansy na sukces”. Był to pierwszy program typu talent show, i cieszył się on ogromnym zainteresowaniem nawet w tym czasie, kiedy na rynku telewizyjnym pojawiło się wiele programów tego typu. Pozostanie on zawsze najlepszym programem , w którym każdy może spróbować swoich sił wokalnych i otworzyć swą ścieżce ku karierze muzycznej. Przez ten program w ciągu parunastu lat emisji przewinęło się wiele osób , jedni osiągnęli sukces a inni nie, ale każdy z nich mogąc się znaleźć w wielkiej rodzinie szansy sukces wie jedno , przeżył niesamowitą przygodę przez którą ją poprowadził niesamowitą prowadzący Pan Wojciech Mann i oraz przyjaźni jurorzy , którymi byli członkowie danego zespołu , który był zaproszony do danego odcinka. Dla takich programów jak „Szansa…” warto żyć!!!                                                            10. Kocham kino TVP 2.- Od kiedy pamiętam zawsze kochałem dobre kino i rozmowy o nim . Wśród wielu programów telewizyjnych tak naprawdę istnieje tylko jeden tego typu twór w którym możemy posłuchać rozmów o dobrym ambitnym kinie w wersji polskiej i światowej . Takie atrakcje czekają nas w programie stworzonym i prowadzonym przez Panią Grażynę Torbicką jedną z niewielu dziennikarek Telewizji Polskiej , których wiedzą o kinie, jego historii jest ogromna , dlatego ten program jest robiony z pasją , chociaż czasami mam do niego parę zastrzeżeń, ale przecież jak człowiek chcę to się możemy do wszystkiego przyczepić prawda? ;)


Tak więc się moi Drodzy przedstawia mój ranking moich ulubionych programów telewizyjnych przekrojowych , chciałem jeszcze dołączyć :” Randkę w ciemno” , ale niestety w pojedynki wygrało „Kocham kino” życie jednak była brutalne i niesprawiedliwe;]…


Zródło: www.youtube.com 


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze:

 1. Moim zdaniem 'Cafe Futbol' pozostaje daleko w tyle za 'Ligą+Extra', ale też lubię czasem pooglądać.

  Z Twoich propozycji najbardziej cenię, kocham i wielbię 'Jednego z dziesięciu' [dzisiaj wielki finał!]. To najlepszy teleturniej ever!

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie jest podobnie :)

  ---
  klik

  OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga