#1 Poznajcie Czarnego Boczara !!

6 comments
Witajcie Kochani!!!
Nadszedł już ten czas, kiedy Czarny Boczar (czyli ja we własnej osobie) powraca do blogosfery i to z wielkim przytupem. To już się dzieje: nadchodzę i się nie poddam!
Na pewno czytaliście zerowy wpis Literackiego Kota, w którym zostało opisane wszystko, co będzie się działo na tym blogu, motywując mnie jeszcze bardziej do działania i tworzenia rzeczy pisarsko niesamowitych! 
Także, Drogi Literacki Kocie, chciałbym na łamach tego postu Ci bardzo serdecznie podziękować  za wszelką pomoc przy tworzeniu mojego bloga na nowo: za stworzenie świetnego szablonu odpowiedniego dla moich potrzeb, opiekę edytorską i merytoryczną. Dziękuję Ci także za to, że  tak intensywnie mnie motywujesz, inspirujesz i wspierasz w tym, żebym tworzył i nie poddawał się, co by się nie działo. A na moim blogu będzie się działo wiele dobrego. O tym się przekonacie już niedługo!


"Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie." Carlos Ruiz Zafon " Cień Wiatru"


Trochę już mnie znacie, ale chcę Wam opowiedzieć jeszcze więcej, żebyście się dowiedzieli o Czarnym Boczarze jeszcze więcej ciekawych rzeczy.
Jak pewnie wiecie, jestem wielkim kawoholikiem, Potworem Literackim, który pochłania w niewyobrażalnych ilościach tomiszcza książek. Lubuję się najbardziej w literaturze fantasy, powieściach historycznych,  książkach o tematyce historycznej, kryminałach polskich i skandynawskich. Oprócz tych gatunków, czasem sięgnę po biografie wielkich postaci, nie są mi obce książki podróżnicze, dzięki którym mogę poznać niezwykłe tajemnice świata.


"Co więc wreszcie jest prawdą w kinie? Zapewne jest nią, tylko i wyłącznie, sam film już zrobiony, w momencie gdy gaśnie światło i pojawia się pierwszy obraz: ma on życie albo nie, i to jest bodaj jedyne jako-takie, najmniej chwiejne stwierdzenie rzeczywistości kina." Zygmunt Kałużyński


Jestem także wielkim maniakiem filmowym, pochłaniam ogromne ilości filmów. Dzień bez obejrzanego filmu, jest dla mnie dniem straconym. Dlatego zawsze staram się tak ułożyć mój plan dnia, żeby obejrzeć jeden lub dwa obrazy. Zdarza się taki czas, kiedy potrafię jednego dnia obejrzeć 4 filmy, ale wtedy muszę być wolny od innych zajęć.  
Nie ograniczam się do jednego gatunku, kocham kino jako całość, także oglądam: dramaty każdego typu, produkcję fantasy i SCI-FI, thrillery, kryminały, komedie, filmy historyczne, biograficzne, czasem obejrzę komedię romantyczną(musi być niebanalna).
Poszukuję w kinie: dobra, piękna,śmiechu, dobrych i mądrych historii zmuszających do myślenia, i zawierających przesłanie.  Jeśli ktoś by się mnie zapytał o rzeczy, bez których nie mogę żyć, to na pewno bez kina nie można żyć. 
Pamiętajcie jednak moi Drodzy, że Boczar Czarny wybiera tylko dobre kino!

"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki." 
Agrippa Von Nettesheim

Jak już Wam opowiadam o sobie, nie mogę zapomnieć o tym, jak uwielbiam muzykę. Jest Ona dla mnie jak powietrze, jak delikatny powiew wiatru o poranku, bez niej pewien Czarny Boczar by nie istniał. Jest ze mną wszędzie, o każdej porze dnia czy nocy. Nie wyobrażam sobie, żebym wychodząc z domu nie wziął ze sobą sprzętu grającego, na którym znajdują się moje ulubione piosenki. Staram się nie ograniczać do jednego czy dwóch gatunków. Smakuję różne rodzaje muzyki, od metalu, rocka, folku, muzyki klasycznej, filmowej, etnicznej czasem także posłucham ambitnego popu. Lubię słuchać kawałków, które są połączeniem wyżej wymienionych gatunków, poszerzam swoje horyzonty każdego dnia.
Mogę jeszcze powiedzieć, że to co mi w uszach gra jest moją wielką inspiracją do działania i tworzenia.

"Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich."
Andrzej Sapkowski: "Krew Elfów"

Teraz należy powiedzieć parę słów o tym, jaki jestem w środku. Bo czasem pozory mylą. Staram się być pogodnym, zabawnym, optymistycznie nastawionym do życia osobnikiem, posiadającym krasnoludzie poczucie humoru. Realizuję w pomaganiu ludziom. Staram się być dobrym człowiekiem, na którym można polegać,
Nie lubię udawać kogoś kim nie jestem. Cenie sobie prawdę, dlatego uważam, że tylko ona może mnie wyzwolić. Mam świadomość, że czasami będzie Ona bardzo gorzko smakować, ale mam świadomość, że tylko szczere, płynące z głębi serca słowa mogą człowieka wyzwolić.  
Uważam, że każdy jest kowalem własnego losu i tylko od Nas zależy jaką drogą pójdziemy, dlatego staram się walczyć z przeciwnościami jakie los stawia na mojej drodze. Tylko dzięki takiej walce, moja droga do szczęścia jest coraz krótsza. Chociaż zdarzają mi się gorsze chwile w życiu, to staram się nie poddawać bo wiem, że mój trud będzie kiedyś wynagrodzony. 
Poszukuję w ludziach radości, pasji, energii, uśmiechu, dobra. Lubię ludzi, którzy rozwijają swoją pasję i chcącymi dzielić je z innymi.  

"I pamiętaj, że jeśli robisz coś więcej. Jesteś lepszy od siebie z dnia wczorajszego.Rozwijasz się, stajesz się kimś kogo warto poznać." 
Nuadell Hakkari, Literacki Kot

Jak mogliście wyczytać z z poprzedniego postu ostatni swój tekst publikowałem w 2014 roku. Po wielu namowach Literackiego Kota, postanowiłem wrócić do pisania, bardziej intensywnego i tym razem nie poddam się tak łatwo. 
Na łamach tego bloga będziecie mogli poczytać nie tylko o interesujących książkach, niezwykłych filmach, magicznej muzyce, ale także chcę się z Wami dzielić moi odczuciami, wrażeniami na temat otaczającej mnie rzeczywistości. Będę to robił w sposób rzeczowy, czasem kontrowersyjny z nutką boczarowego poczucia humoru. Zamierzam publikować dwa posty tygodniowo, mogę Wam to z pełną świadomością obiecać!
Mam nadzieję, że często będziecie do mnie zaglądać i z chęcią poczytacie o tym,  co mam Wam do przekazania. Od siebie mogę jeszcze dodać, że będę się starał aby moje artykuły z każdym dniem stawały się coraz lepsze - przecież człowiek z każdym dniem uczy się czegoś nowego. Czyż nie mam racji?

Oto wszystko, co chciałem Wam dzisiaj przekazać i do zobaczenia następnym razem przy kolejnej boczarowej opowiastce

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

6 komentarzy:

 1. Fajnie, że znów będziesz pisał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę pisał systematycznie. Dwa wpisy w tygodniu. Inaczej będzie ze mną źle. Trzeba sobie stawiać cele i dążyć do nich. Nie wiadomo kiedy czlowiekowi życie ucieka przez Palce.

   Usuń
 2. Świetna wiadomość :) wytrwałości i powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ! Też się cieszę. :) Mam parę pomysłów, teraz je będę realizować. :D

   Usuń
 3. Powodzenia! Cieszę się z tego powrotu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.:))
   Ja też się cieszę, że wróciłem. :D

   Usuń

Archiwum bloga